Kredyt we frankach szwajcarskich – pozew zbiorowy: adwokat

Spłata kredytu to bardzo poważne obciążenie finansowe i duży stres. Niestety to zadanie jest jeszcze trudniejsze dla wszystkich osób, które zdecydowały się na zaciągnięcie takiego zobowiązania we frankach szwajcarskich. Często są to bardzo duże kredyty, których spłata rozłożona jest na dziesięciolecia.

Kredyt we frankach jeszcze kilka lat temu wydawał się doskonałym rozwiązaniem. Wiele osób skusiło się na tę ofertę banków, wierząc, że jest to dużo bardziej opłacalne niż pożyczanie złotówek. Niestety sytuacja bardzo szybko się zmieniła, kurs franka szwajcarskiego poszedł w górę, co spowodowało drastyczny wzrost rat kredytów. Jak wybrnąć z takich kłopotów? Czy możliwe jest podważenie umowy z bankiem? Jedną z opcji jest pozew zbiorowy frank szwajcarski. Taki pozew jest tańszy niż postępowanie indywidualne, więc wiąże się z mniejszym ryzykiem finansowym, jednocześnie przy właściwym postępowaniu daje szansę na wybrnięcie z kłopotów.

Tego typu pozew musi przygotować dobry adwokat, który specjalizuje się w takich sprawach. Przede wszystkim jest to związane z bardzo dokładną analizą umowy zawartej z bankiem.