Pies – przyjaciel człowieka

Wielu ludzi uważa, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeżeli będziemy o niego odpowiednio dbać, z pewnością odwdzięczy się nam wiernością i przyjaźnią na długie lata. Są jednak rasy, które szczególnie nadają się do dotrzymywania człowiekowi towarzystwa. Jest to istotne dla osób samotnych, które bardzo potrzebują czworonożnego przyjaciela. Również osoby starsze, które nie mają już zbyt wiele energii na mozolną tresurę psa, będą zadowolone z faktu, że istnieją psie rasy z natury przyjazne człowiekowi.
Psy do towarzystwa mają łagodny charakter, są niezwykle ufne w stosunku do człowieka i łakną jego uwagi. Dobrym wyborem jest adopcja lub kupno buldoga francuskiego.

 

Psy tej rasy charakteryzuje silne przywiązanie do właściciela. Jeżeli będziemy poświęcać im wystarczającą ilość uwagi, odwdzięczą się nam sympatią. Można również rozważyć kupno labradora. Są to dość duże psy, ale o pogodnym usposobieniu. Bardzo cieszą je długie spacery u boku właściciela. Dobrym towarzyszem będzie także pies rasy shih tzu. Te wesołe i skore do zabawy pieski wprowadzą do naszego domu mnóstwo radości. Ważne jest też to, że bez problemu tolerują towarzystwo innych zwierząt.
Wybór ras odpowiednich do towarzystwa jest naprawdę spory. Należy jednak pamiętać, aby jak najlepiej poznać potrzeby i charakter naszego czworonoga, bo mimo iż każda rasa posiada charakterystyczne dla siebie cechy, to każdego psa należy traktować indywidualnie. Jeżeli tak postąpimy, z pewnością relacje z naszym czworonogiem szybko staną się bliskie.