Magiczna chwila

W kościele na mszy, podczas pielgrzymki, na spotkaniach młodzieżowych wszędzie pojawia się bardzo prosty instrument towarzyszący, gitara. Niby kilka strum a jak wiele można zagrać. Zaczynają od zwykłych piosenek, poprzez pieśni, kolędy a bardziej wprawieni muzycy zajmują się muzyką gitarową zawodowo, czy też rozrywkowa muzyka, czy klasyczna.
Przeplata się gitara, księża, ministranci potrafiący grać, to bardzo cenny nabytek w kościele. Dzięki tej umiejętności piosenki religijne, pieśni bardziej urozmaicają msze. Często są cichym i delikatnym akompaniamentem do wykonywanych utworów.

 

W Polsce jest wiele portali oferujących chwyty na gitarę. Wystarczy zerknąć i poszukać, rynek oferuje wiele utworów. Najcenniejszy nabytek to kolędy. Boże Narodzenie okres radości, miłości, zachęta do pośpiewania w gronie rodzinnym. Kolędy gitara uspokaja, wprowadza w magiczną chwilę. Wystarczy się wsłuchać, a wszystkie troski tego świata znikają. Dzieci uwielbiają ten instrument, jest wspaniałym dopełnieniem każdego małego wykonawcy. Dodaje mu odwagi, a co ważne na scenie występuje ktoś obok. Nie jest sam.