Stół i krzesła do ciemnej kuchni

Mieszkanie w bloku to często niełatwy orzech do zgryzienia dla osób, którym zależy na dużej funkcjonalności oraz niebanalnym designie. Dużym utrudnieniem jest również ciemna kuchnia. To zazwyczaj niewielki metraż oraz wiele interesów do pogodzenia. Z jednej strony wygodne szafki i miejsce do przygotowywania posiłków, z drugiej wygodny stół, przy którym te posiłki można spożywać. Jaki stół i krzesła należy wybrać do ciemnej kuchni? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.

Przede wszystkim funkcjonalność – co to oznacza?

Funkcjonalny stół i krzesła do kuchni to taki, który nie zagraci przestrzeni, pozwoli na komfortowe spożywanie posiłków oraz idealnie dopasuje się do potrzeb całej rodziny. Dodatkowo należy zadbać o to, aby aby był ustawnym, lekkim meblem i w zależności od aktualnych potrzeb pozwalał na przesuwanie go w pomieszczeniu.

Ilość krzeseł powinna odpowiadać ilości domowników. W ciemnej kuchni doskonale sprawdzają się transparentne modele. Są lekkie, delikatne oraz idealnie odnajdują się w kiepsko oświetlonym pomieszczeniu.

Jakie meble do ciemnej kuchni?

Brak światła dziennego i możliwość skorzystania jedynie z lamp i lampek zamontowanych w kuchni, wymusza na właścicielach takich pomieszczeń wybór prostych, jasnych mebli, wykonanych z naturalnych materiałów. Stół powinien odpowiadać kolorystyce szafek kuchennych, a w ciemnym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się komplet w białym kolorze. Dodatkowo warto, aby tuż nad stołem umieścić wiszącą lampę, która doświetli ten obszar w momencie spożywania posiłków przez rodzinę.

Nie zapomnij jeszcze o doborze odpowiednich tekstyliów. Na stole powinien znaleźć się jasny bieżnik bądź obrus, a jeśli miejsce pozwoli ustaw na nim świece – źródła światła w ciemnej kuchni nigdy za wiele.

Oświetlenie najważniejsze

W ciemnej kuchni oprócz koloru mebli dużą rolę odgrywa również oświetlenie. Po pierwsze wybierz stół, który będziesz mógł umieścić tuż pod dużą wiszącą lampą. Doświetlenie tego obszaru jest najważniejsze, aby stworzyć odpowiedni klimat podczas jedzenia.