Jak sprawdzić, czy dieta przynosi skutek?

Zastanawiasz się, czy kuracja odchudzająca przyniosła już należyte efekty? Albo wprost przeciwnie – boisz się nie przesadzić w drugą stronę? Poznaj Body Mass Index – wskaźnik pokazujący, czy Twoja masa ciała znajduje się na odpowiednim poziomie.
Swoje BMI oblicz wykorzystując prosty wzór – masę ciała podziel przez wzrost podniesiony do kwadratu.
Otrzymany wynik zinterpretuj z wykorzystaniem poniższego schematu:

wynik poniżej 18. 5 – niedowaga. Twoja waga może być zbyt niska. Może to skutek przebytej choroby, a może zbyt intensywnych ćwiczeń? Warto wybrać się do specjalisty, aby ustalić, czy stan ten nie zagraża Twojemu zdrowiu.

18, 5 – 24, 9 – waga prawidłowa. Gratulacje! Twoja waga nie budzi zastrzeżeń, oby tak dalej! Kontynuuj zdrowy tryb życia i ciesz się dobrym samopoczuciem.

25 – 29, 9 – nadwaga. Niestety, to poważny symptom, że Twoja praca nie przynosi zadowalających efektów. Skonsultuj się z trenerem i dietetykiem, aby lepiej dobrali plan odzyskania sylwetki.

wynik powyżej 30 – otyłość. Nie jest dobrze. Tu chodzi nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim o Twoje zdrowie! I właśnie z takim przeświadczeniem udaj się po pomoc do specjalisty w leczeniu otyłości. Życzymy wytrwałości!